Pozostałe tematy

Styl retro – zasady

W branży fashion bardzo popularny stał się ostatnio styl retro. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ w poprzednich dekadach ludzie ubierali się w bardzo ciekawy sposób. Styliści przypominają jednak o zasach, których musimy przestrzegać jeśli chcemy nakładać stroje kwalifikujące się do wspomnianego stylu.

Przeszłość i teraźniejszość

Być może zaskoczy to wiele osób, ale wiele ubrań w stylu retro jest podobnych do tych, które wpisują się w najnowsze trendy. Wynika to z tego, że projektanci cały czas zaglądają do swoich archiwalnych projektów przez co nowe ubrania wzorowane są na tych, które noszone były w latach wcześniejszych. Jest to swego rodzaju intepretacja przeszłości. Jeśli więc chcesz decydować się na odzież w stylu retro to zwróć uwagę na to, czy wpisuje się ona częściowo w aktualnie panujące trendy.

Fryzura i makijaż

Jeśli decydujemy się już na styl retro to szczególną uwagę musimy poświęcić również naszej fryzurze i makijażowi. Zmieniały się one wraz z przemijaniem czasu. W niektórych dekadach modny był delikatny makijaż, a w innych zaś mocny i wyrazisty. To samo dotyczy ułożenia naszych włosów. Skomponujmy więc to umiejętnie ze strojem co da nam w efekcie bardzo ciekawą i zrównoważoną stylizację.

Połącz epoki

Dobrym pomysłem jest także łączenie ze sobą elementów garderoby, które pochodzą z przeszłości i czasów aktualnych. Przykładem tego może być połączenie białej edwardianskiej bluzki z rozpinaną bluzą i podartymi jeansami. Odpwiedni mix jest najlepszym początkiem do tego, abyś z czasem zrozumiała jak poprawnie jest ubierać się w stylu retro.

Mieszana przeszłość

Jeśli już poruszyłyśmy temat mieszania elementów garderoby to idźmy za ciosem. Łączenie ubrań pochodzących z różnych dekad może być równie dobrym pomysłem co mieszanie elementów wspomnianych w poprzednim akapicie. Zaskakujące kombinacje tkanin oraz warstwy kontrastowych wzorów zawsze sprawią, że nasz strój będzie nowoczesny i ponadczasowy. Z drugiej strony trzeba też po prostu przyznać, że mieszanie stylów może być ekscytującą zabawą.

Oczywiście w jednym artykule nie sposób jest wymienić wszystkich wskazówek i zasad dotyczących stylu retro. Tak naprawdę ilość możliwości dotyczących tego tematu jest nieograniczona. Styl retro to znakomita opcja dla pań, które chcą się wyróżnić w tłumie swoją kreacją. Taki ubiór jest zazwyczaj unikatowy. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię podróżować w czasie w kwestii mody. Uważam, że w poprzednich dekadach ludzie nosili bardzo oryginalne stroje. Możemy wiele z tego zaczerpnąć planując ułożenie naszej kolejnej kreacji.

Tagged , , ,

About Iwona z Sukienki Mini