Pozostałe tematy

Pastele – najmodniejsze kolory tego lata

Wśród najważniejszych cech ubrań wymienia się krój, wzór oraz kolor. Właśnie na tym trzecim aspekcie chciałabym się skupić w tym artykule. Będzie on dotyczył najmodniejszych kolorów tego lata, którymi są pastele.

Lato jest określane czasem radości. Nasza stylizacja musi więc dopasować się do tego kolorystycznie. Świetnym rozwiązaniem będą ubrania w pastelowych barwach. Pastele to kolory, które potrafią rozjaśnić każdą stylizację, a także dodać jej wdzięku. Jagoda, mięta, cytryna czy też malina – w przypadku mody nie powinny one nam się kojarzyć z owocami. Sama osobiście najbardziej lubię pastelowe bluzki takie jak https://zoio.pl/odziez-damska/bluzki/bluzka-top-z-wiazaniem-u-dolu.

Dla pań, które wolą bardziej stonowane barwy radzi się, aby cukierkowe pastele połączyć z ciemnymi i stonowanymi kolorami. Tak więc element osadzony w czerni należy łączyć maksymalnie z dwoma pastelowymi elementami. W takim stroju na pewno nie będziesz wyglądać przesadnie słodko, a także będziesz mogła wykorzystać go na co dzień.

Pastele wpisują się mocno w tematykę sukienek. W końcu lato łączy się z okresem wesel. Sukienka w takich barwach będzie potrafiła skutecznie podkreślić każdy typ urody. Aby wyglądać szykownie dodaj do niej beżowe lub białe dodatki. Ewentualnie możesz też pokombinować i połączyć swoją sukienkę z dodatkami w ciemniejszych kolorach.

Wśród najpopularniejszych barw tego sezonu wymienia się ultra violet. Jest to określenie dotyczące intensywnego odcienia purpury. Obserwując jednak światowe wybiegi można odnieść wrażenie, że projektanci upodobali sobie najbardziej chłodne pastele. Wśród nich można wymienić jagodę. Oznacza ubrania w delikatnym i rozbielonym fiolecie. Wśród innych popularnych kolorów należy wspomnieć o pistacji z miętą, które oznaczają rozbieloną zieleń. Wygląda ona znakomicie szczególnie w przypadku garniturów. Trzecią ciekawą kombinacją może być jogurt z maliną. Co prawda jasny róż jest modny już od kilku sezonów, ale teraz przybiera on chłodniejszy i delikatniejszy odcień.

Ostatnia propozycja dotyczyć będzie nieco kontrowersyjnego koloru. Chodzi bowiem o żółty. W wielu przypadkach wydaje się on zbyt jaskrawy i rzucający się w oczy. Jednak w pastelowej wersji będzie pasować zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Ciekawą kreację mogą stworzyć białe spodnie połączone z żółtą bluzką. Całość uzupełnią ciemniejsza torebka i jasne mokasyny.

Jak więc widzicie pastele to naprawdę piękne barwy. Jeśli umiejętnie je wykorzystacie to macie szansę na stworzenie naprawdę ciekawych stylizacji.

About Iwona z Sukienki Mini