Pozostałe tematy

Biżuteria artystyczna

Biżuteria artystyczna to rozwiązanie, które zdecydowanie wyróżnia się wśród dodatków do damskich stylizacji. Stanowi ona znakomite uzupełnienie kobiecej stylizacji, a także przyciąga wzrok wszystkich pań, które cenią sobie świecidełka. Przyjrzymy się więc bliżej biżuterii artystycznej.

Bardzo wiele pań nie zdaje sobie sprawy, że nawet minimalna ilośc biżuterii może wpłynąć znacząco na jakość całej stylizacji. Skromna biżuteria nawet w postaci małego wisiorka może znacząco zmienić nasz look. Zapominamy , iż biżuterię można dopasować do praktycznie każdego outfitu. Względem niego możemy dobierać różne odsłony drobnych bransoletek. Jeżeli całość jest już barwna (np. ubranie ma nietypowy krój) to dla równowagi trzeba do tego dobrać prostą biżuterię. Kiedy jednak stylizacja jest prosta to wtedy poleca się już dobrać bardziej wyraziste dodatki. Chodzi tu np. o szerokie bransoletki i obfite naszyjniki. W ten sposób kreacja nabierze większego charakteru.

Jeśli więc ktoś ceni sobie wyjątkowość to biżuteria artystyczna będzie dla niego świetnym prezentem. Wynika to z tego, że każdy produkt, który jest wykonany ręcznie trzeba uznać za unikatowy. Nie ma więc np. dwóch takich samych naszyjników jeśli oba zostały wykonane ludzką ręką. Piekne projekty wynikają z bujnej wyobraźni, którą posiadają artyści. Dzięki temu mamy tak wiele wspaniałych produktów do wyboru.

Teraz możemy przejść do konkretnych typów modeli biżuterii. Dużą popularnośc zdobywają kolczyki, które tworzone są w kształcie liści w rustyklanym stylu. Oczywiście cały proces wyrabiania takiego produktu zależy od pracy ludzkich rąk. Chodzi tu o malowanie, formowanie i tworzenie efektu postarzenia. Ciekawe propozycje mamy również w kwestii bransoletek. Interesujące są te wykonane z lnianej przędzy. Te modele układają się w szereg drobnych sznureczków, które są dodatkowo ozdobione koralikiem. Chociaż tego typu ozdoba jest tania w wykonaniu to trzeba podkreślić, że jest bardzo efektowna.

Nie możemy zapomnieć także o ręcznie malowanych naszyjnikach. Najczęściej są one oprawione w ażurową bazę. Można powiedzieć, że tego typu naszyjnik jest mini-obrazem. Każdy to pojedynczy egzemplarz, którego nie da się podrobić. Jeśli jesteśmy przy temacie biżuterii to nie można pominąć pierścionków. Teraz w modzie jest pierścionek z dużym kaboszonowym oczkiem. Widnieje pod nim artystyczna kolorowa grafika. Dzisiejsze techniki wyboru powodują, że grafika sprawia wrażenie 3D. Ciężko jest więc oderwać wzrok od tego typu biżuterii.

Jak więc widzicie biżuteria artystyczna jest bardzo ciekawa. Sama na pewno zamierzam kupić wspomniane w tekście kolczyki oraz zastanawiam się nad naszyjnikiem.

Tagged , , , ,

About Iwona z Sukienki Mini