Obuwie damskie

Symbol kobiecości – buty na obcasie

Bardzo wiele elementów damskiej garderoby potrafi podkreślić naszą kobiecość. W kategorii obuwia szczególną uwagę trzeba zwrócić na buty na obcasie. Być może nie zawsze są one wygodne, ale żaden inny rodzaj obuwia nie jest według mnie tak elegancki.

Szpilki znakomicie korespondują z kobiecymi nogami. To właśnie to obuwie lepiej od innych potrafi znakomicie wydłużyć linię nóg, dodać parę centymetrów wzrostu, a także wysmuklić uda i łydki. Kiedy chcę sprawić sobie nową parę zawsze wchodzę na https://zoio.pl/obuwie/buty-na-obcasie. Co ważne szpilki można łatwo dopasować do wielu różnych części damskiej garderoby. Chodzi mi tutaj o sukienki, eleganckie kombinezony, ale także po prostu spodnie. W tej kategorii styliści zwracają uwagę na mule na szpilce. Jest to rodzaj klapek, które mają zbudowany przód. Schowane palce sprawiają więc, że te obuwie przeznaczone jest do bardziej formalnych stylizacji.

W kwestii szpilek nie możemy również zapomnieć o gladiatorkach. Dzięki nowym pomysłom projektantów nie muszą się już one kojarzyć jedynie z paseczkami. Teraz wiele modeli wyposażonych zostało w ciekawe zdobienia. Zmienia się także kolorystyka. W sklepach dostępne są gladiatorki o metalicznych odcieniach. Buty w kolorach złota lub srebra zawsze potrafią skutecznie przyciągać uwagę. 

Ciekawą opcją są także buty typu peep toe, a więc te z odkrytym palcem. Pasują one bardzo dobrze do eleganckich sukienek. To obuwie jest lekkie jak również bardziej formalne jeśli wyposażone jest w pasek zapinany na kostce. Ponadto na komfort chodzenia wpływa platforma, która skutecznie równoważy szpilki.

Oczywiście wybór szpilek nie jest nigdy łatwą sprawą. Zanim więc kupi się dany model trzeba go przymierzyć i najlepiej przez jakiś czas w nim pochodzić. Jeśli nie będziemy w stanie swobodnie się w nim poruszać, a także prostować sylwetkę to będą to oznaki, które świadczą o tym, że wybrałyśmy zbyt wysoki obcas. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia niż wybranie butów z niższą szpilką. Jeśli natomiast nie doświadczamy dyskomfortu chodzenia, a także czujemy, że stawiamy pewne kroki to oznacza to, że dobrze wybrałyśmy buty.

Na szczęście rynek oferuje także coś dla pań, które nie lubią wysokich szpilek. Powinny one zdecydować się na słupki. Przez swoją szerokość zapewniają stabilność i równowagę. Co więcej są one także bardzo eleganckie i szykowne. Do wyboru mamy w tej kategorii obcas okrągły lub kwadratowy. Panie o bardziej masywnych kostkach i udach powinny zdecydować się na modele, których obcas ma przynajmniej 6 cm.

Optymalnym pomysłem dla kobiet, które nie lubią żadnego typu butów na obcasie są koturny. Posiadają jednolitą zabudowę podstawy, która zapewnia stabilność i lekkość. Koturny spotkać można w przypadku botków, sandałów, pantofli czy też kozaków.

About Iwona z Sukienki Mini